کارگاه مهندسی

کارگاه مهندسی

کارگاه مهندسی

کارگاه مهندسی شرکت MRM با بهره مندی از توانایی و ظرفیت خوب فنی و مهندسی، وظیفه تعمیر، اورهال و بازسازی قطعاتی را که برای اولین بار و اکثراً بدون داشتن دستورالعمل های اجرایی سازنده ارجاع می شوند را دارد.

 

این کارگاه در بدو شروع به کار تعمیرات قطعاتی نظیر موتور استارترهای MS7 501 ساخت شرکت Prestolite و موتورهای سبک آسنکرون مورد استفاده در سیستم های هواسازی لکوموتیو و تهویه قطارهای Railbus ارم ساخت هیوندای را داشت اما با گذشت دو سال از تاسیس این کارگاه، با پشتوانه حمایت و راهبرد مدبرانه مدیران، اکنون دامنه تعداد قطعات تحت تعمیر و بازسازی در این کارگاه از 50 قلم فراتر رفته که آورده آن صرفه جویی بسیار خوبی در هزینه ها و همچنین جلوگیری از خروج ارز برای خرید قطعات می باشد.

 

استفاده از ظرفیت و توانایی داخلی در مهندسی معکوس برخی از قطعات منجر به ایجاد دانش در ساخت برخی از قطعات حیاتی و همچنین مهندسی اصلاحی تعمیرات شده است که برای برخی از قطعات به جهت جلوگیری از ایجاد خرابی مجدد آن قطعه با دلایل مشابه قبلی اجرایی می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

اقدامات جاری

این کارگاه در حال حاضر انجام تعمیرات برای انواع بردها، کنترلرها و یونیت های ساده و پیچیده الکتریکی و الکترونیکی مورد استفاده در صنعت ریلی، ساخت مجموعه های الکتریکی،  تعمیرات سبک موتورهای زیر 3kW آسنکرون، انواع استارترهای الکتریکی موتورهای دیزل و همچنین پروسه آماده سازی انواع باتری های اسیدی و قلیایی را بر عهده دارد. همچنین در جهت ارتقاء سرویس دهی به کارگاه های اجرایی شرکت، ساخت وطراحی دستگاه های تست سیستم ها نیز در دستور کار این کارگاه قرار دارد که نمونه آن دستگاه تست APU (سیستم Genset) قطارهای Railbus و سیستم اتوماتیک شارژ و تخلیه اینورتر لکوموتیو ER24PC ساخت زیمنس می باشد.

 

اقدامات و برنامه های آتی

 با توجه به ایجاد دانش مهندسی در تعمیرات قطعات الکترونیکی، علاوه بر گسترده کردن دامنه تعمیرات و بازسازی قطعات، یکی از برنامه های آتی مهم این کارگاه، ساخت و مهندسی معکوس 10 قلم حساس در زمینه برق و کنترل لکوموتیو و قطارهای ارم می باشد. این موضوع گامی موثر در شناخت بهتر منطق های الکتریکی قطعات می باشد و قطعاً در آینده نزدیک می تواند برای بومی سازی سیستم های کنترل و قطعات الکترونیکی در حوزه صنعت ریلی راهگشا باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.